yetmedimi?
yetmedimi?
yetmedimi, yetmedimi, yetmedimi??

bunlarin hepisi yetmedimi?

buraya geldik, yetmedimi?
esek gibi calistik, yetmedimi?
ezildik, lekelendik, yetmedimi?
kardes ve dost, hayatini verdi!
ailemizin ömrü burada gecti, bunlarin hepsi yetmedimi? yetmez olsun kahir olsun, bos karnimiz dolsun, bunlarin hepsi yetmedimi?

elimize gecti bir kac kurus para, kasabadan pazara kadar yapmadik zarar, toplandik, büyüdük, hepberaber öyündük, gören olsa desin iste "bak su bir türk!"
ama suanda görüyorum, gözlerime inanamiyorum, cünkü bazi türkler birbirini düsüryorlar, fiyatlarla, silahlarla birbirine düsman olyurlar! olurmu bizim amacimiz yoksa buymu?
inanamiyorum, hayir inanmakta istemiyorum, kötü rüya gibi girdi bu benim kafama, bu üzüntülük yaklastiriyor beni mezartasima, sakin ha burakmayin beni bu sikintiyla yalniz basima!
ama beraber gücümüz yeter bu alcakliga, yabanci duyguya, yeni bir korkuya, yanyana beraber yeni yasanti kurmaya, kardesce beraber yeniden yasamaya!
ama simdi görüyorum, hertarafta dönerci, kasapci, manav ve kasetci, evet seviniyorum ama degeri nerde ki? dur söyleyim sana, anlatayim derdimi! gavurlarin altinda calismaya artik alistik, senelerce onlarin kanina mi satildik? milletimizin bir selam hosgeldin yapsin, baskasi göz dikmesin, kiskancligi biraksin! kendisine baksin, öyle degilmi?
evet haklisin! hergün yeni olaylara biz katlandik! bunu sonu yakin yakina gelecek artik, ama unutma beraber ancak kazaniriz biz! yalniz olmaz, yoksa ayvayi yeriz, seneler böyle gelmis, böylemi gececek? karayagmur gibi basimizami dökülecek, bunun sonu nereye, nereye erecek? cek cek, kör seytan diyorki cek kafami geri git memleketine, yepyeni bir tohum ekmeye, yeniden yeni problemleri cekmeye neye, vatanimizda almanci burada yabanci, bu duyguyu sersmek inanki cok aci, bizde aramiz kacti, akli selimiz batti, sancimiz artti, yeter ve artti!

yetmedimi, yetmedimi, yetmedimi ??
bunlarin hepsi yetmedimi?
yetmedimi, yetmedimi, yetmedimi ??
bunlarin hepsi bize yetmedimi??

pazarin cogu simdi bizim elimizde, böyle devam edersek eziliriz bizde, sonu böyle olacak, o dükkanlar kabaracak, parali vatandaslar bu oyunu kazanacak, oyun bitikten sonra ama onlar kaybedecek, cünkü yabanci o dükkanin icine girecek, gavurun altinda calismaya alistik bu gercek! garantili ve systemli bu böyle devam edecek, yeniden beraber el ele calisalim, sirt sirta yaslansak, ne olacak bakalim, birakalim beraber görgüsüzlügü, kafani calistir göster ona türklügünü, piyasada is cok, iste göster kenidini, nasil izade edegim benim kafamda gecenleri,
levis, diesel, edin birak yabanci markalari,
nike, puma, adidas birak yabanci markalari, bende bunlari seviyorum baska yatirdik biz paralari, uyanalim, birlestirelim bizim yaralari,
anlamadim
anlamadin sen ha?!
dur tavsiye edeyim belki anlarsin sen sonra, sorunun cevapi su kuru, kendinin cevapim cünkü cok dogru, suanda gururluyum cünkü pantolonum adi garipoglu, cok genc görmek isterdim bizim anamizda reebok´lu, kiyafeti türk etiketiyle kotlu, türk kulübü ile mutlu, mutlu oluruz biz, sizsiz yapamayiz birlikte ancak gelisiriz, bagimsiz oluruz, cagremizi buluruz, kendimizi koruruz, yoksa boguluruz soluruz, gideriz aci gercekleri cekeriz, sen ben o, ve biz hepimiz, sessiz sessiz, kesimizi bekleriz, ve allahin derdine acik avucimizla ereriz,
kim sizin icin heran herakette?
cinoi sebeke
kim sizin icin heran herakette?
cinoi sebeke
sizin icin harekete, beraketle, meraketme, yere cökme, gözyas dökme, kalbini sökme, kültürünü, kötüleme desteyin icinde degil, bunu en derin derenin sirri gibidir.

yetmedimi, yetmedimi, yetmedimi ??
bunlarin hepsi yetmedimi?
yetmedimi, yetmedimi, yetmedimi ??
bunlarin hepsi bize yetmedimi??

etme, eyleme, vatanimizi elleme, hayatini yasa, ama sakin kirletme, pisletme, kan dökme, azitma hergele, bosuna diklenme, bosuna mücadele, dur dinle, aklina gelir belkide, kulagini ac, sebekeyi dinle, ne oldu size bize bu darginlik? ah yokmu sunun sonu ne yazik! sanki tarih boyunca gibi azinlik, yapmayin gelecegi cok karanlik, birakin artik, birlesmeye bakin, haydi unutmayin sakin sakin, haydi unutmayin sakin sakin, türk ve kürt kardesdir, bunlari ayiranlar kallestir, gelenleri böyle yetistir! sakin ha soguk degil, sicak kanlilari birlestir, kardesim beraber olsak kimse bizi ezemez, gecemez, yenemez, dövemez, hakkimizi hic bir an, yiyemez


Burada yer alan videolar YouTube üzerinden anlık olarak alınmaktadır. YouTube üzerinden kaldırıldığında buradan da otomatik olarak kaldırılacaktır. Özel olarak kaldırılmasını istediğiniz içerik varsa bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Şarkıları

Tüm hakları saklıdır © 2011 - 2024

Bu sitede yayınlanan şarkılar bilgi vermek amaçlıdır.